Přejít k hlavnímu obsahu

Plzeňský podzim

Andrea Brožáková Frídová


Zpěv vystudovala na Konzervatoři v Plzni a poté absolvovala Akademii múzických umění v Praze.

Od roku 1993 je členkou opery Divadla J.K.Tyla v Plzni, kde ztvárnila již řadu rolí. Jako Belinda se podílela na úspěšném provedení Purcellovy opery Dido a Aeneas, která byla kritikou označena za inscenaci roku 1998. 

K jejím zajímavějším zahraničním vystoupením patří účast na brazilském hudebním festivalu v Riu de Janeiro, kde se představila ve scénickém madrigalu Lamenti v produkci občanského sdružení in spe .

V roce 2002 zvítězila na mezinárodní pěvecké soutěži Emy Destinnové v Českých Budějovicích.

Má velký cit pro interpretaci barokní hudby. V roli Nymfy v Monteverdiho opeře L´Orfeo reprezentovala Divadlo J.K.Tyla na prestižním hudebním festivalu Musica Bayreuth do markraběcího operního domu. Stála při zrodu dnes již mezinárodně uznávaného tělesa Collegium 1704. Vystupovala na domácích i zahraničních festivalech – Pražské jaro, Svatováclavský hudební festival, Festival de Sablé a La Chaise Dieu ve Francii, Festival de Música Sacra de Bilbao ve Španělsku, absolvovala koncertní turné po Islandu.

Je členkou plzeňského souboru Musica ad Gaudium, který se věnuje nejen hudbě barokní, ale i soudobé.

Hostovala v opeře Národního divadla v Praze, kde se podílela na inscenaci Händelova Rinalda v roli Sireny, s níž absolvovala úspěšné turné – Théatre de Caen, Opéra de Rennes a Opéra Royal de Versailles ve Francii a Le Grand Theatre de Luxemburg.

V současné době se aktivně věnuje pedagogické činnosti.